Geri Dön   Wardom.COM.TR > Off-Topic > Sağlık

 
Eski12-11-2008, 23:35   #1
ESTERGON
 
Anne sütü nasıl çoğalır? - ESTERGON
Wink Anne sütü nasıl çoğalır?

Anne sütü nasıl çoğalır?


Anne Sütünü Çoğaltmak İçin Bulunması gereken Şifalı Bitkiler:

Rezene, Havuç, Süt otu, Sahlep, Pırasa, Bal

Hazırlanış Şekli:

* Rezene bitkisi kurutularak toz haline getirilir. Sıcak suda on dakika kaynatıldıktan sonra tülbentle süzülür. elde edilen sıvıdan, günde üç su bardağı yemekten sonra içilir.

* Rendelenmiş havuç, süt otu ile birlikte yirmi dakika süreyle suda kaynatılır, sıkılarak elde edilen posaya, lapa kıvamına gelinceye kadar sahlep tozu eklenerek bal ile karıştırılır. Hazırlanan lapadan, yemeklerden önce bir veya iki çorba kaşığı yenir.

* Pırasa tohumları sert bir zeminde dövülerek ezilir. Ezilen karışıma, sahlep tozu eklenerek, macun kıvamına gelinceye kadar bal ile yoğrulur. Hazırlanan ma*cundan, yiyeceklerden önce birer kaşık yenir.


Kaynak: E-Postam.
 

Eski12-11-2008, 23:39   #2
ωαгзż
 
Anne sütü nasıl çoğalır? - ωαгзż

maşallah çocuklara bol bol süt lazım bence dikkat edilmeli anne sütüyle beslenen çocukların IQ leri yüksek oluyormus . tsk estergon abi
 

Eski12-11-2008, 23:39   #3
Peker
 
Anne sütü nasıl çoğalır? - Peker

Konu için teşekkürler..

 

Eski12-11-2008, 23:41   #4
AlyaDua
 
Anne sütü nasıl çoğalır? - AlyaDua

Maydonoz ve bulgurda cok yardim eder ozelikle maydonoz
 

Eski12-11-2008, 23:43   #5
s@rd@lye
 
Anne sütü nasıl çoğalır? - s@rd@lye

sütçüler bu işe bozulabilir
 

Eski13-11-2008, 09:57   #6
s3z3r
 
Anne sütü nasıl çoğalır? - s3z3r

Anne sütü ßeßeklerin ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve minerallerin ßulunduğu olaganustu ßir ßesin.
ßu yüzden ihmal edilmemelidir.
ßilgi için tşk.ler ESTREGON
 

Eski13-11-2008, 23:31   #7
s@my@
 
Anne sütü nasıl çoğalır? - s@my@

anne sütününün artması konusunda bu alternatif yönteme ek olarak ve en önemlisi annenin sürekli bebeğini emzirmesidir.Kadın hormonlarının uyarılması ile süt kanalları uyarılır ve süt salımı başlanır...

konu için teşekkürler..

''Bebeklerin sağlıklı gelişmesi, büyümesi ve hastalıklardan en iyi şekilde korunması için anne sütü vermelisi öneriliyor. Uzmanların, anne sütünün yeterince gelmesi için önerileri şöyle:

• Kendinizi ruhsal olarak emzirmeye hazırlamak, ayrıca emzirme eğitimi ile birlikte meme başının süt vermeye hazır hale getirilmesi için gerekli egzersizleri öğrenmek ve icra etmek için doğumdan önce mutlaka bir çocuk hekimine gitmelisiniz.

• Sütünüzün gelmesini beklemeden ve mutlaka şekerli su vermeden, bebeğinizi doğar doğmaz ilk yarım saat içinde kesinlikle emzirmelisiniz.

• Doğduğu andan itibaren istedikçe emzirilmelidir. Yenidoğan bebekler cogu zaman 8-10 öğün emmek isterler. Öğün sayısı daha sonra giderek azalır. Sık emzirme bol süt gelmesini sağladığı benzer bicimde, göğüslerin şişmesini ve acımasını da önler.

• Emzirmeden önce veya sonrasinda ticari mama, inek sütü yahut başka gıdaların verilmesi, bebeğin aldığı süt miktarını azaltır. Bu durum da daha azca süt gelmesine neden olur. Bu tür ek gıdalara, bebek 4-6 aylık olmadan başlamamak gereklidir.

• Başkaca sıvılar vermek için biberon kullanılmamalıdır, bebeğin meme emmesini tümüyle kesebilir. Biberonun gerektirdiği emme şekli meme emilmesinden daha farklı ve basit olduğu için biberonu tercih etmelerine neden olabilir.

• Anne bebeğini emzirdiği dönemde kendi beslenmesine de özel bir önem göstermelidir. Emziren anne, günde minimum iki litre sıvı, en az iki bardak süt içmeli veya yoğurt ve peynir benzer bicimde süt ürünlerini yemelidir.

• Protein gereksinimini karşılamak için kuru fasulye, nohut, mercimek benzer bicimde kuru baklagiller, et, tavuk, balık gibi yiyeceklerden her öğünde yemelidir.

• bol bolca sebze ve meyve ihmal edilmemelidir.

• Ayrıca sütünün azca geldiği düşüncesinde olan annelerin şekerli gıdalardan (pekmez, bal, reçel gibi) daha fazla tüketmesi tıbben tam kanıtlanmış olmamakla beraber faydalı olacaktır.

• Emziren annenin ruhsal yönden desteklenmesi, huzurlu bir ortam sağlanması ve mutlu edilmesi de son derecede önemlidir.

• Her emzirmede, bundan onceki beslenmede son olarak verilmiş memeden başlanmalıdır.

• Bebeğin emme gücüne bağlı olmakla beraber her emzirme yaklaşık 20-30 dakika sürmelidir.''
 

Eski13-11-2008, 23:58   #8
sudem
 
Anne sütü nasıl çoğalır? - sudem

anne sütünün en önemli özelliklerinden biride doğal serumdur hertürlü mikrobik hastalıklardan korur hastalıklara karşı dirençli kılar en az 6 ay anne sütüyle beslenmelidir bebekler... Doğum öncesi tüketilen yiyeceklerdeki vitaminler ve mineraller bolca alınmalıdır doğum sonra sı anne sütünün gürleşmesinde fayda sağlar taze sıkılmış meyveler , komposto suları, tahin helvası , bulgur çorbası, yogurt, süt , sebze tüketmeli ve bol bol su içmelidir. Gazlı içeceklerden ve yiyeceklerden kaçınmak gerekir bu hem anneye hemde bebeğe rahatsızlık verir bebeğe yorgun ve terli iken süt verilmez böyle zamanlarda sütün sağılması gerekir...


konu için teşekkür ettim...
 

Cevapla

Etiketler
estergon

Şu Anda Konuyu Görüntüleyenler: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şuan saat: 08:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)upload, wardom.org TOPlist


Paylaşım sitesi Wardom.Com.TR adresinde 5651/8 ve 125. madellere göre, tüm üyeler ve ziyaretçiler sitenin kullanımı ve yapılan paylaşımlarından kendileri sorumludur. Şikayetler için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

<\center>